+370 699 322 97
Kalno g. 12, Kuklių kaimas,
Kaltanėnų seniūnija, Švenčionių rajonas

1. Plaukimas Žeimenos upe nuo Kaltanėnų iki  Švenčionėlių. Atstumas apie 25 km.

Tai nesudėtinga, ir labai graži kelionė. Žeimena čia pati skaidriausia, tad iš baidarės ar plausto galėsite grožėtis ne tik pakrančių miškų ir pievų žaluma, bet ir upės povandeninio pasaulio įdomybėmis. Pakeliui daug jaukių stovyklaviečių, vietų nakvynei. 
Norintiesiems baigti kelionę  Švenčionėliuose, patogiausia tai padaryti prieš pat tiltą.

Kelionės pradžia – nuo sodybos. Čia jūsų automobiliai saugiai nemokamai stovės, kol keliausite. Pasibaigus kelionei parsivešime  Jūsų vairuotojus.

2. Kelionė Žeimenio ežeru nuo Kaltanėnų link Palūšės ir grįžimas atgal.

Ši kelionė patiks norintiesiems geriau pažinti Aukštaitijos nacionalinį parką, pabūti gražiai įrengtose ir prižiūrimose pakrančių stovyklavietėse, aplankyti Pakretuonės vandens malūną, Palūšę. Kelionę ežerais dažnai renkasi mažos grupelės, poros ar šeimos, nes galima išsiversti be baidarių vežiojimo.  Kelionės pradžia ir pabaiga – mūsų sodyboje.

 3. Kelionė Žeimenio ežeru ir Žeimenos upe nuo Kaltanėnų iki Švenčionėlių.

  • Vieną dieną galima plaukioti Žeimenio ežeru, aplankant tarp miškų pasislėpusio Pakretuonės vandens malūno kaskadas, stipriai irkluojant netgi pasiekti Palūšę ir sugrįžti nakvynės į Kaltanėnus.
  • Kita diena - plaukimas Žeimenos upe iki Švenčionėlių (pirmas maršrutas)
Kelionės pradžia - mūsų sodyboje. Jei plauksite Žeimenos upe iki Švenčionėlių, pasibaigus kelionei, nuo Švenčionėlių tilto, parsivešime  Jūsų vairuotojus į sodybą, kur palikti Jūsų automobiliai.

4. Plaukimas Aiseto ežeru (6 km), Aisetos, Kiaunos upėmis (22 km). Grįžimas Žeimena iki Kaltanėnų (2 km).

Tai kelionė tiems, kas nori keliauti retai lankomomis vietomis, tiems, kas nori pabūti Labanoro girios prieglobstyje ir nebijo Aisetos nendrynų džiunglių. Kadangi čia keliaujama rečiau, stovyklaviečių pakeliui nedaug.

Kelionės baidarėmis pradžia - Aisetos ežeras. Iš sodybos visi vykstame iki ežero, po to automobiliai tik su vairuotojais grįžta į sodybą ir palikus automobilius, mes vairuotojus atvežame vėl iki Aisetos ežero.

Kelionės pabaiga. Žeimenos upe (1,5 km prieš srovę) grįžtama į mūsų sodybą.

5. Kretuono ežeras, paukščių stebėjimas, Reškutėnų etnografinis muziejus, plaukimas Kretuonos upeliu, Pakretuonės vandens malūnas, Žeimenio ežeras, Žeimena, Kaltanėnai. (18 km).

Tai Šis Aukštaitijos nacionalinio parko pakraštys iki šiol mažiausiai lankomas turistų, todėl ir baidarėmis čia beveik niekas neplaukia. Čia atvyksta norintieji pajusti autentišką kaimo dvasią. Daug įspūdžių čia patirs besidomintieji istorija, archeologija, ornitologija.

Baidarininkų kelionės programą bet kada gali pakeisti Kretuono ežero platybėse pakilęs vėjas. Kretuonos upelis beveik nepraplaukiamas dėl gausybės užvartų. Už Pakretuonės vandens malūno baigiasi ekstremalioji kelionės dalis. Toliau - lengvas ir smagus plaukimas Žeimenio ežeru iki Kaltanėnų vienu populiariausių Lietuvoje vandens turizmo kelių.

Maršruto pradžia ir pabaiga - mūsų sodyboje Kaltanėnuose. Į Kretuoną visi vykstame automobiliais , po to  tik  vairuotojai grįžta į sodybą ir palikus automobilius, mes vairuotojus atvežame vėl iki Kretuono ežero.

« Atgal
Užsakymas / Užklausa

PROJEKTĄ REMIA:

Sodybos savininkas Dalius Duknauskas  V. Gerulaičio 1-87, LT 08200, Vilnius.  Individualios veiklos pažymos Nr. (21.26)-332-145 PVM mokėtojo kodas LT 100004114917
© 2012 Kaimo sodyba - "Zeimenos vingis". Visos teisės saugomos.